Sąd Okręgowy w Opolu stały mediator mgr Arkadiusz Mazur - mediator Opole Stały Mediator Sąd Opole

Blog

środa, Luty 27, 2019, 16:08 | Brak komentarzy »

Sądy nadal różnie rozpatrują sprawy frankowiczów dlatego mediacje pozostają naskuteczniejszym sposobem wyjścia z impasu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sady-nadal-roznie-patrza-na-klauzule-w-kredytach-frankowych-7644729.html


Czwartek, Styczeń 17, 2019, 13:35 | Brak komentarzy »

Poprzez dobrowolne mediacje można przyśpieszyć tę procedurę

Samotni rodzice mają problem z 500+

 


Wtorek, Październik 23, 2018, 10:10 | Brak komentarzy »

Niedawno zakończył się okres wakacyjny. Jedną z ciekawszych mediacji, które zostały przeprowadzone w tutejszej kancelarii mediacyjnej, była sprawa podwójnej opłaty za wizę Republiki Zielonego Przylądka. Aby ułatwić odprawę na lotnisku docelowym, organizator wczasów pobierał z góry od klientów opłaty za wizę, aby nie musieli oni wykupować jej na miejscu. Jak się jednak okazało, około 30% turystów było zmuszonych opłacić ją ponownie podczas odprawy celnej, ponieważ lokalni urzędnicy nie mieli ich na spisie dostarczonym przez biuro podróży. Wiza kosztuje 25 EUR. Turyści, którzy mieli problem z odzyskaniem opłaty uiszczonej do organizatora wczasów wystąpili o przedmiotowe mediacje, które zakończyły się powodzeniem. W ich trakcie okazało się, że problem wynikał z bałaganu organizacyjnego służb celnych, stąd rada na przyszłość, aby jednak wizę wykupować na miejscu, niż tracić nerwy w kontakcie z lokalnymi urzędnikami. Zupełnie przypadkiem, podczas mediacji, okazało się, że w owym kraju bardzo kosztownie działa opcja włączonej poczty głosowej, która jakby sama się nalicza za każdą otrzymaną wiadomość, nawet jeśli odbiorca nie miał zamiaru jej odsłuchiwać (10zł!), stąd kolejna rada brzmi: wyłącz pocztę głosową, kiedy udajesz się do Afryki. A podobno na Cabo Verde, jak nazywają swój kraj jego mieszkańcy, wszyscy żyją według zasady: no stress...


Wtorek, Czerwiec 12, 2018, 10:09 | Brak komentarzy »

Kiedy już decyzja o rozwodzie zostanie podjęta, dla dobra stron warto przeprowadzić podział majątku i ustalić wysokość ewentualnych alimentów w drodze mediacji. Sprawa rozwodowa, która jest prowadzona na drodze sądowej szybko eskaluje, a tzw. "pranie brudów" przed obcymi osobami skutecznie zniechęca strony do zawarcia porozumienia. Zaciszny gabinet mediatora daje komfort odnalezienia się stronom w tej niewygodnej sytuacji i pozwala szybciej osiągnąć, jakże potrzebny kompromis.


Wtorek, Luty 27, 2018, 16:25 | Brak komentarzy »

Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera program rozwiązywania sporów w drodze mediacji.

https://www.ms.gov.pl/Data/Files/_public/mediacje/publikacje-stat-akty/materialy_prom/mediacje-gospodarcze--ulotka.pdf


Copyright ©2006 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stały Mediator Sądowy ds. gospodarczych i majątkowych mgr Arkadiusz Mazur
przy Sądzie Okręgowym w Opolu.
*  Voluntarium - Secreto - Aequitate  *                                                                                
 

tel: 602-290-442 Mediator Opole